W dniu 10 i 11 czerwca Gmina Ciechocin w ramach Święta Kultury Ziem Dobrzyńskiej i Chełmińskiej „Zielona Rzeka”, przeżywała II edycję Festiwalu św. Jakuba i VI edycję Święta Wsi Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W obu przedsięwzięciach udział wzięło Stowarzyszenie Hospicjum „Światło”, łącząc ze sobą dobrą zabawę z chęcią popularyzacji idei zdrowego stylu życia.

W ramach Festiwalu św. Jakuba pracownicy Hospicjum „Światło” oraz ich rodziny zmagali się z trudami Jakubowego Szlaku biegnącego z Płonnego, Szafarni i Golubia-Dobrzynia do Elgiszewa, gdzie na mecie czekała na nich gorąca „strawa pielgrzyma” oraz przepiękny w swojej formie Koncert Pieśni Jakubowej. Uczestnicy zmagań przemierzali wyznaczony szlak pieszo, rowerem lub kajakiem. Mimo niesprzyjającej pogody oraz długiej i wyczerpującej trasy wszyscy pielgrzymi idący pod auspicjami Stowarzyszenia Hospicjum „Światło” dotarli na metę i otrzymali pamiątkowy medal przedstawiający muszlę św. Jakuba.

Dzień później Stowarzyszenie Hospicjum „Światło” wzięło udział w organizowanym w Ciechocinie Święcie Wsi Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Święto Wsi to wielobarwna uroczystość, w czasie której pierwszoplanową rolę odgrywa tradycja i kultura ludowa. Wśród wielu wystawców, licznych rękodzielników oraz lokalnych artystów, swoje miejsce już po raz kolejny znalazło Stowarzyszenie Hospicjum „Światło”. Turyści przechadzający się jarmarcznymi alejami mieli okazję dokonać bezpłatnego pomiaru ciśnienia tętniczego oraz poziomu cukru we krwi. Ponad to w namiocie Stowarzyszenia można było skosztować przepysznych wypieków oraz innych domowych wyrobów, zakupić ręcznie wykonane dzieła podopiecznych Stowarzyszenia oraz zagrać w grę, która kryła w sobie wiele niespodzianek. W czasie Święta Wsi przeprowadzono zbiórkę publiczną.

Zapraszamy już za rok i dziękujemy wszystkim zaangażowanym za nieocenioną pomoc.