konferencja-0067

Konferencja „Dobre Praktyki Wolontariatu Hospicyjnego” – podsumowanie

W dniach 10- 11. grudnia w Toruniu odbyła się KonferencjaDobre Praktyki Wolontariatu Hospicyjnego” podsumowująca zebrane podczas  4 wizyt studyjnych „dobre praktyki” wolontariatu hospicyjnego. Projekt zrealizowany był dzięki dofinansowaniu z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Konferencja dała możliwość spotkania i wymiany doświadczeń wolontariuszy z ośrodków hospicyjnych: Puckiego Hospicjum pw. Św. Ojca Pio,  Hospicjum św. Łazarza z Krakowa, Hospicjum Gdańskiego im. Ks. E. Dudkiewicza, Hospicjum Palium z Poznania oraz naszego toruńskiego Hospicjum „Światło”.

Podczas prelekcji podsumowano korzystne działania w obszarze wolontariatu hospicyjnego oraz wskazano obszary, które warto rozwijać. Panele warsztatowe wyszły zaś naprzeciw zainteresowaniom uczestników, dając możliwość wzajemnego dzielenia się wiedzą i doświadczeniem w roli wolontariusza. Popołudniem, w sobotę uczestnicy konferencji zwiedzili wraz z przewodnikiem Stare Miasto Toruń oraz ciekawie spędzili czas w Centrum Popularyzacji Kosmosu Planetarium Toruń.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie oraz ich cenny wkład w wypracowywanie dobrych praktyk wolontariatu hospicyjnego. Konferencja niewątpliwie stała się fundamentem do zacieśniania współpracy między naszymi ośrodkami. Mamy nadzieję, że wspólnie daliśmy początek kolejnym tego rodzaju spotkaniom i że następnym razem dołączą do nas kolejne hospicja.

Projekt zrealizowany był dzięki dofinansowaniu z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Wydziału Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.