jak-rozmawiac-baner

„JAK ROZMAWIAĆ Z DZIEĆMI O CHOROBIE, CIERPIENIU I ŚMIERCI. OPOWIADANIA I BAJKI”

Stowarzyszenie Hospicjum „Światło” serdecznie zaprasza do zapoznania się z publikacją Małgorzaty Fopki – Kowalczyk pt. „Jak rozmawiać z dziećmi o chorobie, cierpieniu i śmierci. Opowiadania i bajki”. Publikacja ta ukazała się nakładem warszawskiego wydawnictwa Difin.

Książka Małgorzaty Fopki – Kowalczyk to rodzaj poradnika, który autorka kieruje do rodzin, w których pojawia się choroba przewlekła i śmierć, które stają wobec trudnej konieczności rozmowy z dziećmi o chorobie i ewentualnej śmierci. Autorka zaprezentowała sposoby wspierania i prowadzenia rozmów z dziećmi na temat choroby, cierpienia i śmierci. Może ona również posłużyć osobom pracującym na co dzień z dziećmi, które miały lub mają kontakt z chorobą i cierpieniem w swoim najbliższym otoczeniu: wychowawcom, nauczycielom i pedagogom, pielęgniarkom i lekarzom, osobom duchownym, psychologom i innym, którzy takiej wiedzy poszukują. Autorka podkreśla, że „książka ta nie stanowi antidotum na ból i cierpienie, których uczestnikami stają się dzieci. Nie jest też książką ze złotymi, zawsze skutecznymi metodami. Jest jednak pewną propozycją, jak zadbać o dzieci w tak trudnej dla nich sytuacji”.

„Druga część […] zawiera opowiadania i bajki, których treść nawiązuje do tematów omawianych w części teoretycznej. Dużym walorem tej części książki jest […] dołączenie do każdej bajki lub opowiadania komentarza dla dorosłych, stanowiącego swoistego rodzaju podpowiedź, w jaki sposób można je wykorzystać w kontakcie z dzieckiem” – z recenzji prof. dr hab. med. Krystyny de Walden – Gałuszko, psychiatry, certyfikowanego psychoonkologa.

Książka dostępna jest w sprzedaży internetowej: Wydawnictwo Difin

Zapraszamy do inspirującej lektury.

jak-rozmawiac-z-dziecmi