Grand Prix Łubianka Cross 2016

W dniu 12 grudnia 2016 r. w Zamku Bierzgłowskim zakończony został tegoroczny cykl Grand Prix Łubianka Cross 2016, tj. impreza sportowa organizowana przez KM Truchcik Łubianka i Centrum Kultury w Łubiance.

Działalność Stowarzyszenia Hospicjum Światło ma na celu troskę o godność człowieka w obliczu w kryzysu choroby. Oprócz troski o jakość życia naszych podopiecznych, podejmujemy równolegle działania na polu promocji zdrowia i profilaktyki chorób, stąd też udział w opisywanej imprezie biegowej drużyny biegaczy w barwach Stowarzyszenia Hospicjum Światło. Dzięki systematycznej, pełnej determinacji i samodyscypliny aktywności fizycznej drużyna Stowarzyszenia Hospicjum Światło zajęła w klasyfikacji drużynowej czwarte miejsce (patrz. Klasyfikacja generalna drużynowa). Jest to niemały sukces ponieważ wiele ze zgłoszonych w styczniu drużyn nie zostało w ogóle sklasyfikowanych.

Równolegle swoją obecność w całym cyklu zaznaczył zespół Hospicjum „Światło”, dzięki czemu zainteresowani biegacze mogli systematycznie korzystać z pomiaru parametry życiowe (poziom ciśnienia tętniczego i tlenu we krwi).

Obok sukcesu jakim jest ukończenie klasyfikacji drużynowej dużym osiągnięciem jest drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej w kat. wiekowe M-50-59 pana Dariusza Majchrzaka (patrz. Klasyfikacja generalna mężczyzn) oraz drugie miejsca w klasyfikacji indywidualnej w kat. wiekowej K-29 pani Doroty Słupeckiej (patrz. Klasyfikacja generalna kobiet).

Gratulujemy również pozostałym członkom drużyny, tj. panu Mirosławowi Majchrzakowi, panu Sylwestrowi Masłońowi oraz panu Krzysztofowi Umińskiemu. To dzięki ich zaangażowaniu drużyna Stowarzyszenia Hospicjum Światło znalazła się w gronie czterech drużyn, które ukończyły GP Łubianka Cross 2016.

Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z wybranymi zdjęciami całego cyklu.